Kontakty z nami

Miasto

Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy muzycznie i z karuzelą w tle

Opublikowane

-

zdjęcie: Izabella Paskuda, www.fotoeyes.pl

Najbliższy weekend Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, 22 i 23 grudnia, upłynie pod znakiem Muzycznego Rynku. W sobotę bajkowy spektakl i koncert kolęd, a w niedzielę show dla dzieci i koncerty Natalii Podwin i zespołu LOKA.

zdjęcie: mat. prasowe UM Gliwice

Galeria Izabelli Paskudy

Rzemieślnik multimedialny. Wieloletnia praca w branży reklamowej pozwoliło mu zdobyć doświadczenie i wiedzę. W dalszym ciągu jednak najważniejszy i wciąż najcenniejszy jest Czytelnik.

Miasto

„Dzieci z Bullerbyn” zdobyły główną nagrodę

Główna Nagroda dla spektaklu Teatru Miejskiego w Gliwicach

Opublikowane

-

Teatr Miejski w Gliwicach, Dzieci z Bullerbyn / foto: Bożena Nitka

Dzieci z Bullerbyn” wg Astrid Lindgren w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego, spektakl ukochany przez najmłodszych widzów gliwickiego teatru, zdobył główną nagrodę jury dziecięcego na Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2019 w Krakowie.

To pierwsza, festiwalowo – teatralna nagroda przyznana naszej, także bardzo młodej i nieopierzonej, instytucji. Jest ważna gdyż systematyczna budowa repertuaru dla dzieci była jednym z głównych założeń programowych tworzonego Teatru Miejskiego w Gliwicach. Z myślą o teatrze dla najmłodszych i towarzyszących mu projektach edukacyjnych zorganizowaliśmy od podstaw w naszej siedzibie przy Nowym Świecie zaledwie w ciągu dwóch lat dwie nowe sceny teatralne: Małą i Mikro. Dziękuję i gratuluję – zespołowi aktorskiemu, realizatorom spektaklu i reżyserowi za ten nasz mały , ale jakże sympatyczny sukces, który mógłbym porównać do otrzymania Orderu Uśmiechu – również przyznawanego przez Dzieci tym wszystkim, którzy trafiają do ich serc.  – Grzegorz Krawczyk Dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Teatr Miejski w Gliwicach, Dzieci z Bullerbyn / foto: Bożena Nitka

Festiwal odbywał się w dniach 14-25 stycznia 2019 r. Przedstawiono na nim, jak zapewnili organizatorzy „wszystko co najlepsze dla najbardziej wymagającej publiczności”, czyli publiczności dziecięcej. 

czytaj dalej

Miasto

Tak zbierano 318.036,87 złotych w Gliwicach

Opublikowane

-

foto: Marcin Komar Baranowski / www.mosquidron.pl
Wolontariuszka WOŚP 2019

13 stycznia 2019 roku oko obiektywu Marcina Komara Baranowskiego (ten od kalendarza) skierowane było na XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gliwicach i zaowocowało znakomitą filmową relacją.

Wolontariuszki WOŚP 2019

Tegoroczny wynik zbiórki pieniędzy setki wolontariuszy działających w ramach pięciu miejskich sztabów Orkiestry jest imponujący – 318.036,87 złotych. Zebrana w tym roku kwota jest o ponad 54 tysiące złotych większa niż w 2018.

Wolontariusze WOŚP 2019
WOŚP 2019

czytaj dalej

Miasto

Gliwicki Lew spocznie na półce w Bibliotece

Bogna Dobrakowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach laureatem Gliwickiego Lwa 2018

Opublikowane

-

przez

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

W tym roku Nagroda Prezydenta Miasta Gliwice – Gliwicki Lew 2019 – trafiła do Bogny Dobrakowskiej, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach.

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

Bogna Dobrakowska kieruje zespołem gliwickich bibliotekarzy od 2014 roku. Nagroda jest wyrazem uznania dla kreatywności, pasji, doskonałych zdolności organizacyjnych oraz rzadkiej umiejętności inspirowania i mobilizowania ludzi wokół celów i pomysłów. Zostaje przyznana za sukcesy w kierowaniu instytucją kultury, wykreowanie oferty stanowiącej doskonałą odpowiedź na wyzwania współczesności oraz bezprecedensowe osobiste zaangażowanie w życie społeczne i kulturalne Gliwic.

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

Gliwicki Lew – miniaturowa brązowa kopia dzieła Theodora Kalidego – jest przyznawany decyzją Prezydenta Miasta Gliwice. Laureatka nagrody otrzymała także obraz „Noc w pałacu / Pławniowice” autorstwa Anatola Martyniuka. Płótno zostało przekazane przez Okręg Gliwicko-Zabrzański Związku Polskich Artystów Plastyków, organizatora Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Moje miasto”, podczas którego powstał obraz.

info: www.gliwice.eu / zdjęcia: Krzysztof Krzemiński

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

Mariaż sztuki i biznesu, zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

czytaj dalej

Trending

scriptsell.neteDataStyle - Best Wordpress Services