Kontakty z nami

Miasto

Jedna z najciekawszych polskich wokalistek zagra w Gliwicach

31 grudnia podczas megaimprezy w Arenie Gliwice zagrają również renomowani DJ-e: Rafael Lambert i Tony Handle oraz The Saint.

Opublikowane

-

„Moim marzeniem jest, by ludzie nie tylko bawili się przy moich utworach, ale również wzruszali” – mówi gwiazda muzyki tanecznej i elektronicznej, Reni Jusis. Piosenkarka jest w trakcie trasy koncertowej, promując swój najnowszy album „Ćma”.

foto: mat. promocyjne

Reni Jusis – jedna z najciekawszych polskich wokalistek przebojem wróciła na polską scenę muzyczną. Laureatka 4 Fryderyków, dyplomowana absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu i autorka wielu przebojów ( ” Zakręcona”, „Kiedyś Cię Znajdę”, „Kiedyś Cię Znajdę”). 19 stycznia rozpoczyna drugą część promocyjnej trasy koncertowej.


Znalazła jednak czas i wystąpi ze specjalnym noworocznym koncertem na Sylwestrze w Gliwicach.
31 grudnia podczas megaimprezy w Arenie Gliwice zagrają również renomowani DJ-e: Rafael Lambert i Tony Handle oraz The Saint. A do tańca porwie wszystkich East Side Crew, 20-osobowa ekipa tancerzy.

Początek imprezy o godz. 21.00

W czasie zabawy będzie działała strefa gastronomiczna, w której będzie można kupić przekąski i napoje, w tym – zgodnie z zapisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych – niskoprocentowy alkohol (do 3,5%).

Jak zapowiedział KZK GOP, w sylwestra uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa S11 umożliwiająca dojazd na imprezę w Arenie Gliwice z centrum miasta. Zostaną też zorganizowane dodatkowe kursy wybranych linii nocnych, umożliwiające bawiącym się powroty do domów w różnych dzielnicach miasta, a także do Zabrza, Knurowa czy Pyskowic.

Prestiż / magazyn gliwicki to porcja świeżych i ładnie opakowanych informacji o ludziach i wydarzeniach z Gliwic - o tych, o których wiecie wszystko lub tak się Wam wydaje, a także o tych, o których być może nigdy nie słyszeliście.

Miasto

Plebiscyt Diamentowa Róża

Kandydatki do nagrody Diamentowej Róży można zgłaszać tylko mejlowo do 20 stycznia 2019 r.

Opublikowane

-

przez

Plebiscyt magazynu Prestiż Gliwicki „Diamentowa Róża”

To wyróżnienie dla kobiety, gliwiczanki i osobowości, która w minionym roku w wyjątkowy sposób trafiła do serc i myśli mieszkańców Gliwic.

Kandydatki do nagrody Diamentowej Róży można zgłaszać tylko drogą elektroniczną: redakcja@prestizgliwice.pl do 20 stycznia

Wśród osób, które zaproponują kandydatkę przez FB i jednocześnie polubią stronę oraz udostępnią post o plebiscycie rozlosujemy gliwickie zestawy upominkowe.

Nazwiska siedmiu nominatek, zgłoszonych przez największą liczbę internautów, opublikujemy na stronie www.prestizgliwice.pl w dniu 21 stycznia.

Spośród nich w głosowaniu internetowym zostanie wybranych pięć finalistek, które uzyskają największą liczbę głosów.

Plebiscyt trwać będzie na stronie www.prestizgliwice.pl do końca stycznia.

Laureatkę Diamentowej Róży wybierze spośród finalistek zespół redakcyjny magazynu Prestiż Gliwicki.

Wręczenie nagrody odbędzie się na uroczystej Gali. Przyznanie nagrody nie wiąże się z gratyfikacją finansową.

czytaj dalej

Miasto

Gliwicki Lew spocznie na półce w Bibliotece

Bogna Dobrakowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach laureatem Gliwickiego Lwa 2018

Opublikowane

-

przez

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

W tym roku Nagroda Prezydenta Miasta Gliwice – Gliwicki Lew 2019 – trafiła do Bogny Dobrakowskiej, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach.

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

Bogna Dobrakowska kieruje zespołem gliwickich bibliotekarzy od 2014 roku. Nagroda jest wyrazem uznania dla kreatywności, pasji, doskonałych zdolności organizacyjnych oraz rzadkiej umiejętności inspirowania i mobilizowania ludzi wokół celów i pomysłów. Zostaje przyznana za sukcesy w kierowaniu instytucją kultury, wykreowanie oferty stanowiącej doskonałą odpowiedź na wyzwania współczesności oraz bezprecedensowe osobiste zaangażowanie w życie społeczne i kulturalne Gliwic.

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

Gliwicki Lew – miniaturowa brązowa kopia dzieła Theodora Kalidego – jest przyznawany decyzją Prezydenta Miasta Gliwice. Laureatka nagrody otrzymała także obraz „Noc w pałacu / Pławniowice” autorstwa Anatola Martyniuka. Płótno zostało przekazane przez Okręg Gliwicko-Zabrzański Związku Polskich Artystów Plastyków, organizatora Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Moje miasto”, podczas którego powstał obraz.

info: www.gliwice.eu / zdjęcia: Krzysztof Krzemiński

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

Mariaż sztuki i biznesu, zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

czytaj dalej

Miasto

Wytwory Joanny trafiły na autorski kalendarz

Popełniła kalendarz w którym znalazło się dwanaście kart wypełniomych kolorem i humorem

Opublikowane

-

foto: FB / mat. prasowe

Kalendarz Marcina Baranowskiego prezentowany wcześniej to nie jedyne autorskie dokonanie gliwiczan. Polecamy również wytwór Joanny Star Czupryniak, naszej redakcyjnej koleżanki. Znana ze swoich niesamowitych rysunków Joanna popełniła kalendarz w którym znalazło się dwanaście kart wypełnionych kolorem i humorem. Nie zostało może dużo czasu, ale warto zostać posiadaczem tego wydawnictwa.
https://www.facebook.com/joanna.cypriakvelczupryniak?sk=wall

Limitowana seria autorskich kalendarzy na rok 2019
Ilustracje: Joanna Star Czupryniak
Kolory, opracowanie graficzne: Janek Janowski
Spiritus movens: Ania Baczkowska

czytaj dalej

Trending

scriptsell.neteDataStyle - Best Wordpress Services