Kontakty z nami

Miasto

Jedna z najciekawszych polskich wokalistek zagra w Gliwicach

31 grudnia podczas megaimprezy w Arenie Gliwice zagrają również renomowani DJ-e: Rafael Lambert i Tony Handle oraz The Saint.

Opublikowane

-

„Moim marzeniem jest, by ludzie nie tylko bawili się przy moich utworach, ale również wzruszali” – mówi gwiazda muzyki tanecznej i elektronicznej, Reni Jusis. Piosenkarka jest w trakcie trasy koncertowej, promując swój najnowszy album „Ćma”.

foto: mat. promocyjne

Reni Jusis – jedna z najciekawszych polskich wokalistek przebojem wróciła na polską scenę muzyczną. Laureatka 4 Fryderyków, dyplomowana absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu i autorka wielu przebojów ( ” Zakręcona”, „Kiedyś Cię Znajdę”, „Kiedyś Cię Znajdę”). 19 stycznia rozpoczyna drugą część promocyjnej trasy koncertowej.


Znalazła jednak czas i wystąpi ze specjalnym noworocznym koncertem na Sylwestrze w Gliwicach.
31 grudnia podczas megaimprezy w Arenie Gliwice zagrają również renomowani DJ-e: Rafael Lambert i Tony Handle oraz The Saint. A do tańca porwie wszystkich East Side Crew, 20-osobowa ekipa tancerzy.

Początek imprezy o godz. 21.00

W czasie zabawy będzie działała strefa gastronomiczna, w której będzie można kupić przekąski i napoje, w tym – zgodnie z zapisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych – niskoprocentowy alkohol (do 3,5%).

Jak zapowiedział KZK GOP, w sylwestra uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa S11 umożliwiająca dojazd na imprezę w Arenie Gliwice z centrum miasta. Zostaną też zorganizowane dodatkowe kursy wybranych linii nocnych, umożliwiające bawiącym się powroty do domów w różnych dzielnicach miasta, a także do Zabrza, Knurowa czy Pyskowic.

Prestiż / magazyn gliwicki to porcja świeżych i ładnie opakowanych informacji o ludziach i wydarzeniach z Gliwic - o tych, o których wiecie wszystko lub tak się Wam wydaje, a także o tych, o których być może nigdy nie słyszeliście.

Miasto

„Dzieci z Bullerbyn” zdobyły główną nagrodę

Główna Nagroda dla spektaklu Teatru Miejskiego w Gliwicach

Opublikowane

-

Teatr Miejski w Gliwicach, Dzieci z Bullerbyn / foto: Bożena Nitka

Dzieci z Bullerbyn” wg Astrid Lindgren w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego, spektakl ukochany przez najmłodszych widzów gliwickiego teatru, zdobył główną nagrodę jury dziecięcego na Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2019 w Krakowie.

To pierwsza, festiwalowo – teatralna nagroda przyznana naszej, także bardzo młodej i nieopierzonej, instytucji. Jest ważna gdyż systematyczna budowa repertuaru dla dzieci była jednym z głównych założeń programowych tworzonego Teatru Miejskiego w Gliwicach. Z myślą o teatrze dla najmłodszych i towarzyszących mu projektach edukacyjnych zorganizowaliśmy od podstaw w naszej siedzibie przy Nowym Świecie zaledwie w ciągu dwóch lat dwie nowe sceny teatralne: Małą i Mikro. Dziękuję i gratuluję – zespołowi aktorskiemu, realizatorom spektaklu i reżyserowi za ten nasz mały , ale jakże sympatyczny sukces, który mógłbym porównać do otrzymania Orderu Uśmiechu – również przyznawanego przez Dzieci tym wszystkim, którzy trafiają do ich serc.  – Grzegorz Krawczyk Dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Teatr Miejski w Gliwicach, Dzieci z Bullerbyn / foto: Bożena Nitka

Festiwal odbywał się w dniach 14-25 stycznia 2019 r. Przedstawiono na nim, jak zapewnili organizatorzy „wszystko co najlepsze dla najbardziej wymagającej publiczności”, czyli publiczności dziecięcej. 

czytaj dalej

Miasto

Tak zbierano 318.036,87 złotych w Gliwicach

Opublikowane

-

foto: Marcin Komar Baranowski / www.mosquidron.pl
Wolontariuszka WOŚP 2019

13 stycznia 2019 roku oko obiektywu Marcina Komara Baranowskiego (ten od kalendarza) skierowane było na XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gliwicach i zaowocowało znakomitą filmową relacją.

Wolontariuszki WOŚP 2019

Tegoroczny wynik zbiórki pieniędzy setki wolontariuszy działających w ramach pięciu miejskich sztabów Orkiestry jest imponujący – 318.036,87 złotych. Zebrana w tym roku kwota jest o ponad 54 tysiące złotych większa niż w 2018.

Wolontariusze WOŚP 2019
WOŚP 2019

czytaj dalej

Miasto

Gliwicki Lew spocznie na półce w Bibliotece

Bogna Dobrakowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach laureatem Gliwickiego Lwa 2018

Opublikowane

-

przez

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

W tym roku Nagroda Prezydenta Miasta Gliwice – Gliwicki Lew 2019 – trafiła do Bogny Dobrakowskiej, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach.

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

Bogna Dobrakowska kieruje zespołem gliwickich bibliotekarzy od 2014 roku. Nagroda jest wyrazem uznania dla kreatywności, pasji, doskonałych zdolności organizacyjnych oraz rzadkiej umiejętności inspirowania i mobilizowania ludzi wokół celów i pomysłów. Zostaje przyznana za sukcesy w kierowaniu instytucją kultury, wykreowanie oferty stanowiącej doskonałą odpowiedź na wyzwania współczesności oraz bezprecedensowe osobiste zaangażowanie w życie społeczne i kulturalne Gliwic.

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

Gliwicki Lew – miniaturowa brązowa kopia dzieła Theodora Kalidego – jest przyznawany decyzją Prezydenta Miasta Gliwice. Laureatka nagrody otrzymała także obraz „Noc w pałacu / Pławniowice” autorstwa Anatola Martyniuka. Płótno zostało przekazane przez Okręg Gliwicko-Zabrzański Związku Polskich Artystów Plastyków, organizatora Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Moje miasto”, podczas którego powstał obraz.

info: www.gliwice.eu / zdjęcia: Krzysztof Krzemiński

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

Mariaż sztuki i biznesu, zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

czytaj dalej

Trending

scriptsell.neteDataStyle - Best Wordpress Services