Karo Glazer zaśpiewała z Nadzieją dla Dzieci

Karo Glazer zaśpiewała z Nadzieją dla Dzieci

Kupiła ostatnio EC Szombierki, nagrała dwie piosenki z Andrzejem Nowakiem, liderem zespołu TSA*, napisała piosenkę dla dzieci, wyprodukowała im teledysk i wystąpiła dla nich na deskach sceny Bajka.

Gliwiczanka Karo Glazer, piosenkarka jazzowa i popowa, producentka muzyczna i dyplomowany architekt nie ma w tym roku z górki. Po nagłej śmierci ukochanego ojca w marcu tego roku postanawia poświęcić czas rodzinie mieszkającej w Gliwicach. Czas, który dzieli jednocześnie na realizację kolejnych może szalonych, ale jak zapewnia, przemyślanych biznesowo pomysłów. I w całym tym życiowym galimatiasie dała się namówić, żeby pomóc dzieciom z Fundacji Nadzieja Dzieci założonej przez gliwickiego biznesmena Wiesława Okońskiego.

karo-furelle1

z archiwum Karo Glazer

Jak do tego doszło, że zostałaś wolontariuszką?
Należy zawsze inwestować w młodych. To jest kapitał ludzki. Mój dobry znajomy Wiesław Okoński, prezes Fundacji Nadzieja Dzieci zabrał mnie do Zabrza i pokazał co oni realnie robią. Oni mają tam największy w Polsce ZAZ czyli Zakład Aktywizacji Zawodowej. Jak człowiek widzi szwalnię, drukarnię gdzie pracują ludzie z różnym stopniem niepełnosprawności, z zespołem Downa, bez rąk czy bez nogi to dochodzisz do wniosku, że oni nie ściemniają. Pracowników do zakładu przywożą i odwożą. Oprócz tego mają na miejscu centrum rehabilitacji. Tych ludzi jest ponad 120 i to jest wielka rzecz.

Co cię najbardziej w nich ujęło?
To, że wolontariusz Fundacji tych ludzi nie mają gdzieś i naprawdę pokornie, codziennie są takimi Bohaterami Codzienności i z niezwykłym zaangażowaniem i energią pomagają.

krzeminskik_img_3309

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

A skąd pomysł teledysku i koncertu?
Prezes Okoński poprosił mnie, abym wymyśliła coś co da drugie życie tej Fundacji. Ta Fundacja ma realne sukcesy na swoim koncie, ale mało kto o tej Fundacji wie. Dlatego wiedząc z jakim zaangażowaniem opiekują się swoimi podopiecznymi pomyślałam, że muszą pokazać tę swoją niesamowitą energię. No i zaproponowałam, że napiszę piosenkę, która będzie dla nich pracowała. Przekaże wszystkie tantiemy z wykonań radiowych czy telewizyjnych i to będzie takie narzędzie pracy. Zależało mi na tym, żeby ta Fundacja nabrała takiego nowego wiatru w żagle.

I co, udało się?
Tak. Dowiedziałam się po koncercie, że zgłosiło się kilka młodych osób, które absolutnie zaraziły się tą energią i chcą zostać wolontariuszami Fundacji. I o to w sumie chodziło, aby odmłodzić trochę tę ekipę. Oni czują internet, nowe media i będą mogli wykorzystać w pełni to co wspólnie zrobiliśmy czyli piosenkę i teledysk.

A skąd wzięłaś tych młodych wykonawców?
Oni są ze szkoły, którą opiekuje się Fundacja. I oni to zorganizowali, a ja miałam tylko wybrać tych, którzy dobrze śpiewają i tańczą. Piosenkę i teledysk nagraliśmy w świetnym studio MAQ Records w Wojkowicach koło Bytomia z którego ja sama korzystam. Podsumowując, jeżeli to co zrobiliśmy przybliży innym tę energię, którą ci młodzi ludzie niosą to po to jest muzyka dla mnie.

Zobacz zdjęcia Krzysztofa Krzemińskiego z koncertu:

* według informacji przesłanej przez Kami7, Karo Glazer nagrywała piosenki z zespołem ZŁE PSY, którego założycielem i liderem jest również pan Andrzej Nowak z TSA.

 

Kategorie: NEWS, WYDARZENIA

Skomentuj

Only registered users can comment.