Leh rysuje satyrycznie

Leh rysuje satyrycznie

Ma na imię Leszek.

leh_01

www.satyrycznie.pl

– Leh to jakiś tam pseudonim, skrót, nie mieściło się w pewnej tabelce, więc trzeba było się pozbyć literki C i tak już zostało. Tak o swoim podpisie mówi satyryk, który tworzy dość zgrabne rysunki, publikując je również w internecie. Na swoim profilu nie zdradza skąd pochodzi, ale jeden z jego rysunków nie pozostawia wątpliwości, że mieszka i tworzy w Zabrzu.
– Szukam humoru wszędzie gdzie się da… to moje przekleństwo… doszukuję się podwójnych znaczeń w każdej dziedzinie życia – ciężko z tym żyć! A tak poważnie to niepoważnie zajmuje się rysunkiem satyrycznym, grafiką komputerową, fotografią. Ulubiony temat fotograficzny to wszystko co związane z rowerami.
– Czym się zajmujesz na co dzień? Da się wyżyć z takich rysunków?
To jest zajęcie dodatkowe – zazwyczaj, a czasami główne – to zależy od rodzaju zlecenia. Ale tak w prozie życia to utrzymuję się z pracy na etat.
– Czy skończyłeś jakąś szkołe o profilu artystycznym?
Jestem samoukiem, pasjonatem, jest to moje hobby od kiedy tylko pamiętam, co ma wpływ w pewnym sensie na moje życie zawodowe, bo zajmuję się marketingiem, grafiką, reklamą. Nie skończyłem prawa choć próbowałem, ale skończyłem socjologię reklamy – rysowanie i humor też czasami wykorzystuję w jakiś projektach.

I tyle w skrócie o Lehu. Tu można obejrzeć jego rysunki: www.satyrycznie.pl
Nam spodobał się szczególnie jeden z ostatnich:

leh_02

www.satyrycznie.pl

W pierwszym numerze Prestiż / magazyn Gliwice pojawi się rysunek Leha.

 

Kategorie: LUDZIE
Tagi: biznes, zabrze

Skomentuj

Only registered users can comment.