Kontakty z nami

Miasto

Plebiscyt Diamentowa Róża odwołany

Kandydatki do nagrody Diamentowej Róży można zgłaszać tylko mejlowo do 20 stycznia 2019 r.

Opublikowane

-

Plebiscyt magazynu Prestiż Gliwicki „Diamentowa Róża”

W związku z nieprzewidzianymi trudnościami organizacyjnymi plebiscyt odbędzie się w innym terminie.

To wyróżnienie dla kobiety, gliwiczanki i osobowości, która w minionym roku w wyjątkowy sposób trafiła do serc i myśli mieszkańców Gliwic.

Nazwiska siedmiu nominatek, zgłoszonych przez największą liczbę internautów, opublikujemy na stronie www.prestizgliwice.pl.

Spośród nich w głosowaniu internetowym zostanie wybranych pięć finalistek, które uzyskają największą liczbę głosów.

Laureatkę Diamentowej Róży wybierze spośród finalistek zespół redakcyjny magazynu Prestiż Gliwicki.

Wręczenie nagrody odbędzie się na uroczystej Gali. Przyznanie nagrody nie wiąże się z gratyfikacją finansową.

Prestiż / magazyn gliwicki to porcja świeżych i ładnie opakowanych informacji o ludziach i wydarzeniach z Gliwic - o tych, o których wiecie wszystko lub tak się Wam wydaje, a także o tych, o których być może nigdy nie słyszeliście.

Miasto

„Dzieci z Bullerbyn” zdobyły główną nagrodę

Główna Nagroda dla spektaklu Teatru Miejskiego w Gliwicach

Opublikowane

-

Teatr Miejski w Gliwicach, Dzieci z Bullerbyn / foto: Bożena Nitka

Dzieci z Bullerbyn” wg Astrid Lindgren w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego, spektakl ukochany przez najmłodszych widzów gliwickiego teatru, zdobył główną nagrodę jury dziecięcego na Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2019 w Krakowie.

To pierwsza, festiwalowo – teatralna nagroda przyznana naszej, także bardzo młodej i nieopierzonej, instytucji. Jest ważna gdyż systematyczna budowa repertuaru dla dzieci była jednym z głównych założeń programowych tworzonego Teatru Miejskiego w Gliwicach. Z myślą o teatrze dla najmłodszych i towarzyszących mu projektach edukacyjnych zorganizowaliśmy od podstaw w naszej siedzibie przy Nowym Świecie zaledwie w ciągu dwóch lat dwie nowe sceny teatralne: Małą i Mikro. Dziękuję i gratuluję – zespołowi aktorskiemu, realizatorom spektaklu i reżyserowi za ten nasz mały , ale jakże sympatyczny sukces, który mógłbym porównać do otrzymania Orderu Uśmiechu – również przyznawanego przez Dzieci tym wszystkim, którzy trafiają do ich serc.  – Grzegorz Krawczyk Dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Teatr Miejski w Gliwicach, Dzieci z Bullerbyn / foto: Bożena Nitka

Festiwal odbywał się w dniach 14-25 stycznia 2019 r. Przedstawiono na nim, jak zapewnili organizatorzy „wszystko co najlepsze dla najbardziej wymagającej publiczności”, czyli publiczności dziecięcej. 

czytaj dalej

Miasto

Tak zbierano 318.036,87 złotych w Gliwicach

Opublikowane

-

foto: Marcin Komar Baranowski / www.mosquidron.pl
Wolontariuszka WOŚP 2019

13 stycznia 2019 roku oko obiektywu Marcina Komara Baranowskiego (ten od kalendarza) skierowane było na XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gliwicach i zaowocowało znakomitą filmową relacją.

Wolontariuszki WOŚP 2019

Tegoroczny wynik zbiórki pieniędzy setki wolontariuszy działających w ramach pięciu miejskich sztabów Orkiestry jest imponujący – 318.036,87 złotych. Zebrana w tym roku kwota jest o ponad 54 tysiące złotych większa niż w 2018.

Wolontariusze WOŚP 2019
WOŚP 2019

czytaj dalej

Miasto

Gliwicki Lew spocznie na półce w Bibliotece

Bogna Dobrakowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach laureatem Gliwickiego Lwa 2018

Opublikowane

-

przez

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

W tym roku Nagroda Prezydenta Miasta Gliwice – Gliwicki Lew 2019 – trafiła do Bogny Dobrakowskiej, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach.

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

Bogna Dobrakowska kieruje zespołem gliwickich bibliotekarzy od 2014 roku. Nagroda jest wyrazem uznania dla kreatywności, pasji, doskonałych zdolności organizacyjnych oraz rzadkiej umiejętności inspirowania i mobilizowania ludzi wokół celów i pomysłów. Zostaje przyznana za sukcesy w kierowaniu instytucją kultury, wykreowanie oferty stanowiącej doskonałą odpowiedź na wyzwania współczesności oraz bezprecedensowe osobiste zaangażowanie w życie społeczne i kulturalne Gliwic.

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

Gliwicki Lew – miniaturowa brązowa kopia dzieła Theodora Kalidego – jest przyznawany decyzją Prezydenta Miasta Gliwice. Laureatka nagrody otrzymała także obraz „Noc w pałacu / Pławniowice” autorstwa Anatola Martyniuka. Płótno zostało przekazane przez Okręg Gliwicko-Zabrzański Związku Polskich Artystów Plastyków, organizatora Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Moje miasto”, podczas którego powstał obraz.

info: www.gliwice.eu / zdjęcia: Krzysztof Krzemiński

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

Mariaż sztuki i biznesu, zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

zdjęcie: Krzysztof Krzemiński

czytaj dalej

Trending

scriptsell.neteDataStyle - Best Wordpress Services