Start produkcji SUV-a ŠKODY

Start produkcji SUV-a ŠKODY

KODIAQ jest już blisko: rozpoczęto produkcję seryjną nowego dużego SUV-a ŠKODY w fabryce w Kvasinach.

„Cieszymy się, że to już się dzieje! Rozpoczęcie seryjnej produkcji długo oczekiwanego modelu KODIAQ to emocjonujący moment dla całej firmy, a szczególnie dla naszego zespołu w Kvasinach” – mówi członek Zarządu ŠKODY ds. Produkcji, Michael Oeljeklaus, dodając: „Czekaliśmy i przygotowywaliśmy się do tego momentu miesiącami”.

Modelem KODIAQ czeska marka wzmacnia swoją pozycję na najszybciej rozwijającym się segmencie rynkowym na świecie. Już od lutego 2017 roku najnowszy SUV będzie prezentował na drogach wszystkie wartości marki, które obecnie kreują ŠKODĘ: wyróżniającą się stylistykę, ponadprzeciętną ilość miejsca, przemyślane rozwiązania i innowacyjne technologie, do tej pory znane z samochodów wyższych klas.

Zanim fabryka ŠKODY w Kvasinach przyjęła do produkcji najnowsze modele, stała się jeszcze większa i nowocześniejsza. Obok nowej tłoczni nadwozi i modyfikacji linii montażowej rozbudowano także lakiernię i magazyn. Obiekt w Kvasinach to jedna z trzech fabryk ŠKODY w Republice Czeskiej. Obecnie gwarantuje on pracę około 5900 osobom, co daje mu tytuł jednego z największych pracodawców w sektorze przemysłowym w regionie Hradec Králové.

2016_10_20_kodiaq1

arch.: ŠKODA

Aktualnie zakłady te przechodzą swoje największe przeobrażenie w historii – docelowo, już w ciągu kilku najbliższych lat, mają posiadać one zdolność produkcyjną wynoszącą aż 280 000 samochodów rocznie. Do końca 2018 roku czeski producent zainwestuje w ten obiekt 7,2 miliarda koron czeskich (1,15 miliarda PLN), tworząc przy tym kolejne dwa tysiące etatów. ŠKODA KODIAQ dołączy w Kvasinach do produkowanych tam modeli YETI i SUPERB. W 2015 roku wyprodukowano tu 142 tysiące samochodów. To obiekt o wyjątkowo bogatej tradycji: samochody są produkowane w Kvasinach już od 82 lat.

www.skoda-auto.pl

Kategorie: MOTORYZACJA
Tagi: biznes, samochody

Autor

Redakcja

Prestiż / magazyn gliwicki to comiesięczna porcja świeżych i ładnie opakowanych informacji o ludziach i wydarzeniach z Gliwic - o tych, o których wiecie wszystko lub tak się Wam wydaje, a także o tych, o których być może nigdy nie słyszeliście.

Skomentuj

Only registered users can comment.