Superauto Arrinera Hussarya nie wyjedzie z Gliwic

Superauto Arrinera Hussarya nie wyjedzie z Gliwic

Czwartkowa prezentacja „polskiego Ferrari” Arrinera Hussarya spowodowała pojawienie się informacji, że samochód produkowany będzie w Gliwicach. Taką informację zamieścił m.in. Dziennik Zachodni/motofakty. Sprawdziliśmy. Szef marketingu producenta superauta Janusz Michalczyk zdementował prawdziwość informacji, że Arrinera Hussarya ma jakikolwiek związek z Gliwicami. Przyznał, że kilka lat temu rozważana była taka kwestia, ale w rezultacie do współpracy z gliwicką firmą nie doszło.

arrinera_roadtour5-1024x683

foto: www.arrinera.com

OD CZEGO SIĘ ZACZĘŁO
Wszystko zaczęło się od pragnienia dwóch braci, by w Polsce powstał prawdziwy supersamochód. Założyli więc w 2008 roku przedsiębiorstwo, które zaczęło badać światowy rynek takich pojazdów i tworzyć warunki brzegowe własnego projektu.

PIERWSZY PROTOTYP
Pierwszy prototyp koncepcyjny, powstały jako tzw. „proof-of-concept” vehicle, miał na celu ocenę i dobór przyszłych strategii rozwojowych. Podjęto decyzję o rozwoju koncepcji z centralnie umieszczonym silnikiem, napędem na tylne koła oraz podwoziem zaprojektowanym specjalnie dla naszego samochodu.

DRUGI PROTOTYP
Z drugiego prototypu korzystano do zdobywania wiedzy o układzie konstrukcyjnym z silnikiem centralnym, rozplanowaniu podzespołów, a także o wstępnych założeniach aerodynamicznych.

SAMOCHÓD WYŚCIGOWY KLASY GT
Pod wpływem zebranych doświadczeń i analizy rynku postanowiono zmienić strategię: uznaliśmy za kluczowe skupienie się na tworzeniu w pierwszej kolejności samochodu wyścigowego klasy GT.

ARRINERA HUSSARYA GT3
Samochód wyścigowy GT3 można zamawiać od zaraz, jego specyfikacja jest dostępna tu www.arrinera.com. Pod koniec 2017 roku firma przedstawi ekstremalny samochód trackdayowy, dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Później zamierzają skupić się na modelu luksusowego superauta.

DOKĄD ZMIERZAJĄ
Arrinera chce być polską globalną marką, nierozerwalnie kojarzoną z produkcją samochodów wyścigowych, dopuszczonych do ruchu drogowego ekstremalnych samochodów trackdayowych oraz supersamochodów.

Kategorie: MOTORYZACJA, NEWS

Skomentuj

Only registered users can comment.